Maride püha mägi kingiti ära

Гора Чумбылат (Чимбулат)

Tšumbõlati mägi

Venemaal Kirovi oblastis Sovetski rajoonis asuv maride tähtsaim pühapaik Tšumbõlati mägi on ühes 150 hektari ümberkaudse maaga läinud Sovetski linna vee- ja kanalisatsioonifirma eksjuhi omandisse, kirjutab ajaleht Vjatski Nabljudatel.

Lehe andmetel sai Nikolai Meškov maad kingituseks vormistatult umbes kümnelt inimeselt, kes olid need omandanud sealse majandi likvideerimisel. Oblastivalitsus kavatses maatükid välja osta, et kaevandada seal killustikku ja ehitada Tšumbõlati mäest kümne kilomeetri kaugusele tsemenditehas.

Tšumbõlati mäe lähedal on mitu leiukohta, kust annab killustikku kaevandada veel umbes sada aastat.

Maa-afääri ilmsikstulek ajas ajalehe andmeil vihaseks koguni Kirovi oblasti kuberneri Nikolai Šakleini enda, kes olevat käskinud kõik asjaolud välja selgitada ja süüdlased vangi panna. Leht kinnitab, et rajoonis käivad kõrgetasemelised kontrollid ja vallandatud on ka Sovetski rajooni administratsiooni juht Nikolai Mihhaljov.

Ka vastne maaomanik Nikolai Meškov oli hiljuti “Vodokanali” direktori kohalt vallandatud väidetavalt purjus peaga autojuhtimise tõttu, kuid ajalehe arvates on sellegi juhtumi taga maatehing.

Allikas: Vjatski Nabljudatel

Eestikeelne variant: Fenno-Ugria

Lisa kommentaar

Filed under Uudised

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s