Setu festival meelitas kokku hulga Vene ajakirjanikke

Kolmapäeval esimest korda Venemaa ajaloos toimunud setu kultuuri festival “Perridoõ kokkotulõk” Radaja muuseumis sai naabermaa meedia ülisuure huvi osaliseks.

“Kohal oli kümme väljaannet alates üleriigilistest ja lõpetades kohalikega,” rääkis Setumaa valdade liidu juhatuse esimees Margus Timmo.

“Hoolimata sellest, et ajakirjanikud püüdsid huvi tunda ka meie poliitilise meelsuse ja Gruusia sündmuste vastu, jäime siiski apoliitiliseks, rõhutades kultuuri tähtsust,” lisas Timmo.

Eri andmetel kulutas Vene pool Jumalaema uinumise püha ehk maarjapäeva eel toimunud setu kultuurifestivali korraldamiseks kuni poolteist miljonit rubla.

Selle eest sai Radaja muuseum ühtaegu lava ja pingid, rääkimata muuseumitöötajate rahvarõivastest.

Samuti maksti kinni Eestist saabunud poolteisesaja esineja toit ja ööbimine.

Osalenute sõnul näitasid kohalikud venelased setu kultuuri vastu üles ülisuurt huvi, paraku aga ei jõudnud info kõigi huvilisteni.

Setu aktivist Aare Hõrn kiitis ettevõtmise apoliitilist tooni ja viitas, et kultuuri edendamiseks oli Venemaa setudel festivalist kindlasti kasu.

Venemaa TV 1. kanali videoreportaaž festivalilt:

Rein Sikk

Allikas: Eesti Päevaleht

2 kommentaari

Filed under Artiklid

2 responses to “Setu festival meelitas kokku hulga Vene ajakirjanikke

 1. Ugri

  A vot mida kirjutab vene propaganda sait REGNUM
  http://www.regnum.ru/news/1048192.html
  “После 1920 года сету стали подвергаться ассимиляции со стороны эстонского правительства. Официальная эстонская идеология не признавала и до сих пор не признает существование сету как отдельного народа, считая его просто “дикими эстонцами”. Большинство сету вынуждены были принять эстонские фамилии и имена, несмотря на то, что с XVI века сету исповедовали православие (до этого они исповедовали язычество) и носили православные фамилии и имена. В 1944 году часть ареала расселения сету, включая город Печоры, перешла к Псковской области”.

  Huvitav mida Venemaa on teinud setude heaks? Kas Venemaal, nagu Eestis, on riigiprogramm setu keele ja kultuuri säilitamiseks, antakse valja raamatuid ja on meedia setu keeles, koolid? Ei ole. Pihkvas mitu aastat tagasi oli ainukene eestikeelne kool, kus õpetati eesti kirjakeelt, mitte seto. Ma ei tea kas see kool on veel alles.

 2. Aller

  Need Regnumi ajakirjanikud on Setomaal tuntud… 😦

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s