Riigikogu liikmed kohtusid soome-ugri rahvaste esindajatega

koko_fu23.–25. märtsini peetakse Tallinnas ja Rakveres soome-ugri rahvaste konsultatiivkomitee koosolekuid.23. – 25. märtsini Tallinnas ja Rakveres toimuvate Soome-Ugri Rahvaste Konsultatiivkomitee (SURK) istungite raames toimus täna Riigikogu hoones SURKi kohtumine Riigikogu väliskomisjoni aseesimehe Enn Eesmaa, liikme Ivi Eenmaa ja Riigikogu soome-ugri toetusrühma liikmete Paul-Eerik Rummo ja Mart Nutiga.

SURKI liikmed andsid väliskomisjoni liikmeile ülevaate SURKi tegevusest, samuti vahetati teavet hetkeolukorra kohta Venemaa regioonides. Riigikogu esindajad tundsid omakorda huvi Euroopa Parlamendi ja Euroopa Komisjoni poolt Venemaa territooriumil elavate soome-ugri rahvaste kultuuri arendamiseks eraldatud summade kasutamise kohta.

Kohtumisel osalesid ungarlaste, soomlaste, eestlaste, vepslaste, isurite, ingerisoomlaste, kveenide, komide, permikomide, maride, mokšade, setude, udmurtide, hantide, ersade, neenetsite ja karjalaste esindajad.

Eestis toimuvatel istungitel on kavas veel päevakajalise küsimusena käsitleda olukorda Permikomi autonoomses ringkonnas, kus neli rahvuslikku kultuuriasutust on sulgemisohus ning arutatakse soome-ugri keeltes tehtavate tele- ja raadiosaadete kättesaadavust internetis.

Konsultatiivkomitee on soome-ugri rahvaste maailmakongresside koordineeriv organ, mis kaitseb soome-ugri rahvaste õigusi ja huve, nii nagu see on kirja pandud 1992. aastal vastu võetud maailma soome-ugri rahvaste koostöödeklaratsioonis.

Riigikogu pressitalitus

Allikas: Riigikogu

Lisa kommentaar

Filed under Uudised

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s