Soome-ugri maailma valitsus tuleb Eestisse

koko-kongress_iziSel nädalal saab Rakveres kokku kahekümne nelja miljoni liikmega soome-ugri maailma valitsus ehk konsultatiivkomitee.

Teravamate teemadena tulevad jutuks permikomi kultuuriasutuste massilise sulgemise kava ja Euroopa Liidu toetusraha saatus Venemaal.

„Euroopa Liit on Venemaa soomeugrilaste toetuseks eraldanud üle kahe miljoni euro, aga ma ei tea, mis on sellest saanud Moskvasse saatmise järel, kas see on üldse hõimurahvasteni jõudnud,” rääkis riigikogu soome-ugri toetusgrupi liige Ivi Eenmaa. Riigikogulased võõrustavad konsultatiivkomiteed esmaspäeval enne Rakverre sõitu. Soovitakse rääkida ka emakeele õppimise võimalustest Venemaa soome-ugri piirkondades.

Esinduslik seltskond

„Meid teeb murelikuks permikomi rahvuskultuuri asutuste võimalik sulgemine, mille kohta on laekunud mitmesuguseid teateid,” rääkis Rakveres jutuks tulevast konsultatiivkomitees eestlasi esindav Tartu ülikooli dotsent Tõnu Seilenthal.

Konsultatiivkomitee valiti suvisel soome-ugri maailmakongressil Hantõ-Mansiiskis, iga rahvust esindab seal kaks inimest. „Tegemist on väga esindusliku seltskonnaga, kuhu kuuluvad nii Venemaa riigiduuma liikmed Marimaalt ja Udmurtiast, aga ka Hantõ-Mansiiski ringkonna duuma esimees,” rääkis Seilenthal.

Soome-ugri konsultatiivkomitee istungile Rakverre saabuvad seitsmeteistkümne rahva esindajad, komitee lõpetab oma nõupidamise kolmapäeval.

Rein Sikk

Allikas: Eesti Päevaleht

Advertisements

Lisa kommentaar

Filed under Artiklid

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s