Rakveres arutati permikomi kultuuri tulevikku (VIDEO)

koko_rakvere1Soome-ugri rahvaste konsultatiivkomitee arutas Rakveres permikomi kultuuri tulevikku ja tundis huvi Euroopa Liidu abiraha liikumise kohta Venemaal.

Euroopa Liit on Venemaa väikerahvastele eraldanud 2,5 miljonit eurot, kuid kardetavasti jõuab sellest sihtgrupini vaid kolmandik, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Euroopa Liidu poolt Venemaa soomeugrilastele eraldatud rahast kulub soome-ugri rahvaste konsultatiivkomitee liikme Tõnu Seilenthali andmeil tervelt 1,6 miljonit kõrvaliseks tegevuseks. Raha jagamine maksab kahtlemata ka midagi, kuid Venemaal näib see väga kallis tegevus olevat.

Permikomi rahva probleem on aga väga tõsine. Venemaa tahab liita permikomide kultuuriasutused üheks rahvuskultuurikeskuseks. Majanduskriisis riik saab sel moel kultuuri toetamiseks kuluvat raha kokku hoida. Permikomid jäid mõne aasta sõnaõigusest oma maal ilma, kuna Permikomi autonoomne ringkond ühines oluliselt rikkama Permi oblastiga.

Soome-Ugri Rahvaste Konsultatiivkomitee liikme Tõnu Seilenthali sõnul on permikomid majanduslikus mõttes näinud, et nende elu ei ole ühinemise tagajärjel paremaks läinud.

“Seni, kuni nad olid omaette rahvusringkond, olid nad ainus soome-ugri rahvas, kes olid oma maal enamuses, aga nüüd, kui nad on Permi krais, moodustavad nad ainult 2-3 protsenti elanikkonnast,” ütles Seilenthal.

ETV videoreportaaž >>

Allikas: ERR Uudised

Advertisements

Lisa kommentaar

Filed under Uudised

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s