Moskvas loodi võimukuulekas MAFUN

Tatjana IšmatovaMoskvas loodi eile Venemaa soome-ugri noorteassotsiatsioon, mis hakkab sarnaselt rahvusvahelise ja ka regioonidevahelise soome-ugri noorteühendusega kandma MAFUNi nime.

Uue assotsiatsiooni juhiks sai udmurdi ühenduse Udmurt Keneš asepresident ja Udmurdi vabariigi rahvuspoliitika aseminister Tatjana Išmatova (pildil).

Veel ühe MAFUNi nime kandva ühenduse loomine on juba tekitanud Venemaa soome-ugri liikumise aktivistide seas proteste. Rahvusvahelise soome-ugri noorteassotsiatsiooni MAFUN eelmine president, komi Aleksandr Rassõhhajev peab seda võimude püüdeks soome-ugri noori lõhestada ja nende tegevus oma kontrolli alla võtta.

Rassõhhajevi sõnul on juba olemas rahvusvaheline soome-ugri noorteühendus ja Venemaa regioonidevaheline soome-ugri noorteühendus, mis mõlemad kannavad lühendatult MAFUNi nime. “Soome-ugri našistide” liikumise loomine on vastuolus soome-ugri noorte tegelike huvidega, leiab ta.

Ka MAFUNi praegune president, Nuori Karjala üks juhte Aleksei Tsõkarev avaldas agentuurile Komiinform arvamust, et uus ühendus võiks MAFUNi nime segaduse vältimiseks mitte kasutada.

Marimaal tegutseva kultuuridevaheliste sidemete ühenduse ViiAr liikmed kirjutasid uue ühenduse loojatele avaliku kirja, milles nad tõid välja, et otsus tehti tagaselja. Sellest ei räägitud augustis Petroskois peetud MAFUNi kongressil ning asutamiskoosolekule ei kutsutud ka kedagi rahvusvahelise noorteühenduse aktiivsetest liikmetest. “Pole selge, milliseks kujunevad suhted rahvusvahelise MAFUNi ja Venemaa MAFUNi vahel,” selgitatakse kirjas.

Venemaa MAFUN lubab küll agentuuri Komiinform teatel tegutseda soome-ugri keelte ja kultuuride säilitamise nimel ning teha koostööd ka rahvusvahelise organisatsiooniga.

Rahvusvaheline MAFUN loodi 1990. aastal Joškar-Olas. 2004. aastal loodi mari noorte eestvedamisel veel Venemaa regioonidevaheline MAFUN (MOS MAFUN).

Allikas: Fenno-Ugria

Advertisements

Lisa kommentaar

Filed under Uudised

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s