Moskvas loodi võimukuulekas MAFUN

Tatjana IšmatovaMoskvas loodi eile Venemaa soome-ugri noorteassotsiatsioon, mis hakkab sarnaselt rahvusvahelise ja ka regioonidevahelise soome-ugri noorteühendusega kandma MAFUNi nime.

Uue assotsiatsiooni juhiks sai udmurdi ühenduse Udmurt Keneš asepresident ja Udmurdi vabariigi rahvuspoliitika aseminister Tatjana Išmatova (pildil).

Veel ühe MAFUNi nime kandva ühenduse loomine on juba tekitanud Venemaa soome-ugri liikumise aktivistide seas proteste. Rahvusvahelise soome-ugri noorteassotsiatsiooni MAFUN eelmine president, komi Aleksandr Rassõhhajev peab seda võimude püüdeks soome-ugri noori lõhestada ja nende tegevus oma kontrolli alla võtta.

Rassõhhajevi sõnul on juba olemas rahvusvaheline soome-ugri noorteühendus ja Venemaa regioonidevaheline soome-ugri noorteühendus, mis mõlemad kannavad lühendatult MAFUNi nime. “Soome-ugri našistide” liikumise loomine on vastuolus soome-ugri noorte tegelike huvidega, leiab ta.

Ka MAFUNi praegune president, Nuori Karjala üks juhte Aleksei Tsõkarev avaldas agentuurile Komiinform arvamust, et uus ühendus võiks MAFUNi nime segaduse vältimiseks mitte kasutada.

Marimaal tegutseva kultuuridevaheliste sidemete ühenduse ViiAr liikmed kirjutasid uue ühenduse loojatele avaliku kirja, milles nad tõid välja, et otsus tehti tagaselja. Sellest ei räägitud augustis Petroskois peetud MAFUNi kongressil ning asutamiskoosolekule ei kutsutud ka kedagi rahvusvahelise noorteühenduse aktiivsetest liikmetest. “Pole selge, milliseks kujunevad suhted rahvusvahelise MAFUNi ja Venemaa MAFUNi vahel,” selgitatakse kirjas.

Venemaa MAFUN lubab küll agentuuri Komiinform teatel tegutseda soome-ugri keelte ja kultuuride säilitamise nimel ning teha koostööd ka rahvusvahelise organisatsiooniga.

Rahvusvaheline MAFUN loodi 1990. aastal Joškar-Olas. 2004. aastal loodi mari noorte eestvedamisel veel Venemaa regioonidevaheline MAFUN (MOS MAFUN).

Allikas: Fenno-Ugria

Lisa kommentaar

Filed under Uudised

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s