Medvedev tegi ettepaneku Markelov ametisse jätta

Venemaa president Dmitri Medvedev esitas Mari Eli vabariigi parlamendile ettepaneku jätta maride ahistamisega kuulsaks saanud praegune president Leonid Markelov ametisse ka kolmandaks ametiajaks.

“Allkirjastasin täna esildise anda Mari Eli vabariigi presidendile volitused uueks ametiajaks, mille puhul teid ka õnnitlen. Veel peab hääletama rahvuskogu, loodan, et nad toetavad teid,” teatas Medvedev Markelovile videoseansi vahendusel.

Medvedev soovis Markelovile head tööd ja tõhusat toimetulekut sotsiaalsete probleemidega. Markelov tänas Venemaa presidenti usalduse eest, öeldes, et uus ametiaeg on tema jaoks täiendav vastutus. Ka Medvedev möönis, et kolmas ametiaeg on regioonijuhi jaoks tipphetk ja andis mõista, et neljandaks ametiajaks pole tal erilist lootust oma kohale jääda, sest pink tuleb noortele vabastada.

Markelov on Marimaa president alates 2001. aasta jaanuarist. Tema ametisoleku aastatel on Marimaal läbi pekstud või tapetud kümneid ajakirjanikke, rahvusliikumise aktiviste ja opositsionääre ning lihtsalt võimude kritiseerijaid. Mari keele õpetamise maht on vähenenud, samuti nagu ka mari kultuuri osa ühiskonnas.

Allikas: Fenno-Ugria

Lisa kommentaar

Filed under Uudised

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s