Medvedev tegi ettepaneku Markelov ametisse jätta

Venemaa president Dmitri Medvedev esitas Mari Eli vabariigi parlamendile ettepaneku jätta maride ahistamisega kuulsaks saanud praegune president Leonid Markelov ametisse ka kolmandaks ametiajaks.

“Allkirjastasin täna esildise anda Mari Eli vabariigi presidendile volitused uueks ametiajaks, mille puhul teid ka õnnitlen. Veel peab hääletama rahvuskogu, loodan, et nad toetavad teid,” teatas Medvedev Markelovile videoseansi vahendusel.

Medvedev soovis Markelovile head tööd ja tõhusat toimetulekut sotsiaalsete probleemidega. Markelov tänas Venemaa presidenti usalduse eest, öeldes, et uus ametiaeg on tema jaoks täiendav vastutus. Ka Medvedev möönis, et kolmas ametiaeg on regioonijuhi jaoks tipphetk ja andis mõista, et neljandaks ametiajaks pole tal erilist lootust oma kohale jääda, sest pink tuleb noortele vabastada.

Markelov on Marimaa president alates 2001. aasta jaanuarist. Tema ametisoleku aastatel on Marimaal läbi pekstud või tapetud kümneid ajakirjanikke, rahvusliikumise aktiviste ja opositsionääre ning lihtsalt võimude kritiseerijaid. Mari keele õpetamise maht on vähenenud, samuti nagu ka mari kultuuri osa ühiskonnas.

Allikas: Fenno-Ugria

Advertisements

Lisa kommentaar

Filed under Uudised

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s