Udmurdi memmed said Eurovisiooni Venemaa finaalis kolmanda koha (VIDEO)

Udmurdi ansambel Brangurt Pesjanaiös saavutas eile Eurovisiooni Venemaa finaalis kolmanda koha, Norrasse lõppvõistlusele ei sõida ka Lätis konkureerinud liivikeelne laul.

Udmurdi vabariigis Malaja Purga rajoonis Brani (vn Buranovo) külas elavad memmed võitsid oma lauluga õnnetust armastusest eelkõige televaatajate südame.

Vaatajatelt pälvis veebruari lõpus kolmanda koha ka liivlase Valts Ernštreitsi sõnadele loodud laul “Rišti räšti” Läti Muusikaakadeemia rahvamuusikatudengi Kristīne Kārkla-Puriņa esituses, ehkki žürii andis sellele hiljem madalama hinnangu. Liivikeelse laulu muusika kirjutas helilooja Raimonds Tiguls.

Brangurt Pesjanaiös (Buranovskije Babuški/Brani memmed) on kogunud populaarsust rahvalaulude esitamise kõrval ka kaasaegsete rockmuusikatöötlustega. Nad on laulnud Viktor Tsoi, Boriss Grebenštšikovi ning ansamblite The Beatles, Queen, Deep Purple, The Eaglesi ja Shocking Blue hitte udmurdi keeles.

Mullu käisid memmed esmakordselt välismaal kontsertreisil, esinedes Eestis hõimupäevadel. Nende unistuseks on taastada oma külas 1939. aastal hävitatud Kolmainu kirik.

Venemaalt sõidab Eurovisioonile Pjotr Nalitš, Lätist Aisha (Aija Andrejeva).

Udmurdikeelne laul:

Liivikeelne laul:

Allikas: Fenno-Ugria

Advertisements

Lisa kommentaar

Filed under Uudised

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s