Udmurdi memmed said Eurovisiooni Venemaa finaalis kolmanda koha (VIDEO)

Udmurdi ansambel Brangurt Pesjanaiös saavutas eile Eurovisiooni Venemaa finaalis kolmanda koha, Norrasse lõppvõistlusele ei sõida ka Lätis konkureerinud liivikeelne laul.

Udmurdi vabariigis Malaja Purga rajoonis Brani (vn Buranovo) külas elavad memmed võitsid oma lauluga õnnetust armastusest eelkõige televaatajate südame.

Vaatajatelt pälvis veebruari lõpus kolmanda koha ka liivlase Valts Ernštreitsi sõnadele loodud laul “Rišti räšti” Läti Muusikaakadeemia rahvamuusikatudengi Kristīne Kārkla-Puriņa esituses, ehkki žürii andis sellele hiljem madalama hinnangu. Liivikeelse laulu muusika kirjutas helilooja Raimonds Tiguls.

Brangurt Pesjanaiös (Buranovskije Babuški/Brani memmed) on kogunud populaarsust rahvalaulude esitamise kõrval ka kaasaegsete rockmuusikatöötlustega. Nad on laulnud Viktor Tsoi, Boriss Grebenštšikovi ning ansamblite The Beatles, Queen, Deep Purple, The Eaglesi ja Shocking Blue hitte udmurdi keeles.

Mullu käisid memmed esmakordselt välismaal kontsertreisil, esinedes Eestis hõimupäevadel. Nende unistuseks on taastada oma külas 1939. aastal hävitatud Kolmainu kirik.

Venemaalt sõidab Eurovisioonile Pjotr Nalitš, Lätist Aisha (Aija Andrejeva).

Udmurdikeelne laul:

Liivikeelne laul:

Allikas: Fenno-Ugria

Lisa kommentaar

Filed under Uudised

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s