Eestisse saabuvad mari heliloojad

Homme saabuvad Eesti Muusika Päevadele mari heliloojad Valeri Kulšetov ja Elina Arhipova, et tutvuda meie heliloojate loominguga ja luua vastastikuseid kontakte.

Nad külastavad kultuuriministeeriumi, Eesti Muusikaakadeemiat ja Eesti Heliloojate Liitu. Ees seisavad kohtumised heliloojate Olav Ehala, Veljo Tormise ja Toivo Tuleviga. Mari heliloojad loodavad Eestis arendada kontakte klassikalise muusika vallas.

Valeri Kulšetov on Mari Heliloojate Liidu esimees ja Jakov Ešpai nimelise Mari Riikliku Filharmoonia kunstiline juht. Ta on kirjutanud muusikat mitmetele lavastustele, loonud kammermuusikat ja sümfoonilist muusikat. Ta on ka mitmete Marimaal väga tuntud laulude autor. Aastakümnetega on need laulud muutunud rahvalauludeks ja tihtipeale marid ei teagi, et tegemist on autorilauludega.

Elina Arhipova (pildil) on tunnustatud Mari helilooja ja õppejõud. Ta on kirjutanud mari muusikaajaloo kolmanda ooperi “Aldiar”, klassikalist muusikat flöödile ja klaverile, arvukalt laule ja romansse. Arhipova on mitmekordne Mari riikliku preemia laureaat.

Allikas: Fenno-Ugria

Lisa kommentaar

Filed under Uudised

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s