Tallinna Nõmme Gümnaasium taas külas kolleegidel Udmurdimaal

Tallinna Nõmme Gümnaasiumi õpetajate ja Udmurtia Kuzebai Gerd`i nim. gümnaasiumi õpetajate haridus-ja kultuurialase koostöö raames toimuv külaskäik-õppereis Udmurdimaale on jälle teoks saamas tänu Hõimurahvaste Programmi toetusele.

Projekt on ellu kutsutud otsesest vajadusest alustada õpetajate koolitamisega tutvustades soome-ugri rahvaid mitte vaid pelgalt raamatute-filmide jm abil vaid viies neid kohale ja andes neile sellega vahetu kogemuse ning võimaluse otsekontaktide loomiseks kolleegidega.

Laupäevase Tallinn-Moskva rongiga asub Udmurdimaale teele 8-liikmeline delegatsioon, et taas kohtuda kolleegidega meie sõpruskoolist. Eelmine kohtumine Udmurdimaal leidis aset 2008.a. aprillis. Kutsujateks olid toona kooli direktriss A.S.Miheeva ja tol ajal direktori astetäitjana klassivälisetöö alal töötanud Tatyana Ishmatova. Visiidi eesmärgiks siis oli eelkõige sõprussuhete loomine kahe kooli vahel.

Aprillis 2009 oli Nõmme Gümnaasiumi perel aga võimalus juba võõrustada kolleege Udmurdimaalt, eelkõige eesmärgiga oma kooli, Eesti haridussüsteemi ja Eestimaad tutvustada.

Kuna Tallinna Nõmme Gümnaasiumis on juba aastast 2002 tegeletud soome-ugri rahvaste kultuuride tutvustamisega kontsertide ja loengute korraldamise abil, siis selline sõpruskoolidevaheline koostöö vaid rikastab koolide kahepoolset koostööd. Kooli arengusuunaks humanitaarklassides on just soome-ugrialane valikainete baasil korraldatav hariduse andmine. Loodame planeeritud koostööd jätkata ka edaspidi, mil järgmise sammuna sooviksime kutsuda juba õpetajaid koos õpilastega, et alustatud koostööd vaid uute sammudega rikastada.

Kersti Sepper,
koostööprojekti juht

Foto: Kersti Sepper

Lisa kommentaar

Filed under Uudised

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s