Helsingis esitletakse Volga-antoloogiat

Teisipäeval,  14.9.2010 kell 17.30 esitletakse Töölö raamatukogu Mika Waltari-saalis (Topeliuksenkatu 6, Helsinki) vastilmunud Volga antoloogiat.

Esinevad antoloogia toimetaja Ville Ropponen, Jukka Mallinen (tõlkija), Sergei Zavjalov (mordva), Valeri Mikor (mari) ja Julia Kuprina (mari).

Volga-antoloogia tutvustab valikut värskeimast udmurdi, mordva ja mari nüüdiskirjandusest neljateistkümnelt autorilt. “Antoloogia novellides, luuletustes ja esseedes saab sõnaõiguse Venemaal pakku sunnitud soome-ugrilisus. Ka venestamisurve all soovivad hõimurahvad säilitada oma näo, takerudumata minevikku. Kaasaegne soome-ugrilisus sünnib rahvusliku vaheldumisel maailmakultuuriga, igivanade traditsioonide sulandumisel hüpermodernsega. Antoloogias kõlavad ka sellised teemad nagu linnastumine, noorte tegelikkus, internet ja kogu postkommunistlik Venemaa, ” öeldakse raamatu tutvustuses.

Lisaks tõlgetele sisaldab antoloogia ka Ville Roppose põhjaliku sissejuhatuse ja ülevaatliku essee nende rahvaste kirjandusest.

Raamatu ilmumine rõõmustab eriti nooremat  soome-ugri rahvaste haritlaskonda. “Ville on kirjutanud hea ja köitva sissejuhatuse. Just selline vahvate lugude kaudu tutvustamine paneb ehk teisigi soomlasi huvi tundma soome-ugri asjade vastu. /…/. Tundub, et need ajad on läbi, kui meid, soome-ugri rahvaid, esitleti vaid kui muuseumieksponaate ja raskete teemade käsitlemine oli tabuks,” kirjutab Helsingis elav marilanna Julia Kuprina.

Kirjastuse Savukeidas välja antud Volga-antoloogiat on võimalik esitlusel ka osta.

Allikas: Fenno-Ugria

Lisa kommentaar

Filed under Uudised

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s