Järgmine IFUSCO leiab aset Tartus

Järgmine fennougristikatudengite konverents IFUSCO toimub tuleval kevadel Tartus, otsustati eile Budapestis enne 27. konverentsi lõppu korraldatud ümarlaual. 

Tartu Ülikooli esindaja konverentsil Irina Kuldkepp kutsus kõiki konverentsi lõputseremoonial oma kodulinna.

Tartlased viisid Budapestist kaasa IFUSCO mitteametlikuks sümboliks oleva karukujukese, kes kannab permikomi rahvuseepose kangelase nime Kudõm-Oš.

Tartu kõrval kaaluti konverentsi korraldamist ka Sõktõvkaris, Ižkaris (Iževsk) ja Hantõ-Mansiiskis. Viimane linn ei olnud paraku veel saanud kohalikelt võimudelt toetust ürituse korraldamiseks ning saab kandideerida alles ülejärgmise aasta IFUSCO vastuvõtjaks.

Esmaspäevast kolmapäevani kestnud konverentsist Budapestis võttis osa 140 soome-ugri rahvaste esindajat Eestist, Soomest, Ungarist, Venemaalt, Bulgaariast, Saksamaalt, Serbiast, Slovakkiast, Ameerika Ühendriikidest ja isegi Austraaliast.

Foorumi peakorraldajaks on Budapesti ülikooli ungari ja soome-ugri keelte õppetool, mis tegutseb professor Ferenc Havasi sõnul juba alates 1872. aastast.

Konverentsil töötasid järgmised sektsioonid: soome-ugri keeleteadus, folkloor ja etnograafia, arheoloogia, ajalugu ja museoloogia, sotsioloogia, õigus ja teadus, kirjandusteadus.

Kõikjalt soome-ugri aladelt kohale sõitnud osalejatele oli korraldatud ulatuslik kultuuriprogramm. Eksponeeritud oli ungari käsitöönäitus, näidati esimest udmurdikeelset mängufilmi Uzõ-Borõ, sai osaleda kontsertidel ja rahvatantsuõhtutel.

Allikas: Fenno-Ugria

Foto: FINUGOR

Advertisements

Lisa kommentaar

Filed under Foto, Uudised

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s