Põhuteatri lavastuses “Sugrierror.com” näeb soomeugrilasi

Põhuteatri lavastuses “Sugrierror.com” tehakse sugri mõttelaadiga eksperimente – kombatakse soomeugri rahvaste ühisosa järele laulu ja mänguga.

Sugrierror on mäng soomeugri teemadega, mis lavastab end ise, ütleb lavastust tutvustav tekst. Ometi on tükil koguni kolm lavastajat ja terve rida juhendajaid-abilisi, mis annab alust arvata, et tühja koha pealt põhupallide vahel mängu ei alustata. Selgubki, et “Sugrierrorit” on ette valmistatud kolm suve. Lisaks eesti näitlejatele on laval handid, mansid, marid, udmurt ja setu. vahendas “Aktuaalne kaamera”.

“Need inimesed, kes siin kokku said, pidid kaasa võtma oma rahva loo. Igaühel oli isiklikke juhtumeid või lugusid sellest, mis tunne on olla oma rahva esindaja omal maal või kusagil mujal,” rääkis lavastaja Anne Türnpu.

Lugudest nopiti välja etüüdide teemad, mis jagati sugrilaste esindajatele.

“Mõnikord juhtus, et mõnda etüüdi, mille pakkusid välja handid, teevad eestlased, või seda etüüdi, mille pakkusid välja eestlased, teevad kõik koos. Väga palju on nii, et mitu etüüdi on pandud kokku ja nii ta kujuneski,” rääkis Anne Türnpu.

Mida publik sellest mängust kaasa võtta võiks? Setude esindaja Artur Linnus usub, et küllap mõtleb mõnigi pärast etendust, kes ta tegelikult on.

“Mulle tundub, et eestlasel ei olegi kindlat identiteeti,” rääkis Linnus. “Kui mujal Euroopas on väga kindel, kes on prantslane, inglane jne., siis eestlase puhul mulle tundub, et on võetud natuke siit ja sealt – olla keegi teine. Kes me ise oleme, mina ei ole veel välja mõelnud.”

Põhuteatris on “Sugrierrorit” võimalik näha veel homme.

Vaata video >>

Johannes Tralla

Allikas: ERR Uudised

Lisa kommentaar

Filed under Uudised, Video

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s