Eesti ja Ungari suursaadikud käisid Marimaal

Eesti ja Ungari suursaadikud Venemaal Simmu Tiik ja István Íjgyártó ning Soome suursaatkonna esindaja külastasid kahepäevasel visiidil Mari Eli vabariiki, kus nad tutvusid kohaliku olukorraga ja kohtusid võimuesindajatega. 

Visiit algas teisipäeval Mäemari rajoonist, kus külalised käisid kohaliku rahvuskangelase Akparsi ausamba juures ja tema matmispaigas, vaatasid Jolasapi (Jelassõ) külas teatraliseeritud mari pulmatseremooniat ning kohtusid kohaliku talupidaja Feofil Morozkiniga.

Suursaadikud ja nendega kaasas olnud diplomaadid väisasid ka Tsikmä (Kozmodemjansk) linna lähedal asuvat vabaõhumuuseumi, vaatasid draamateatri etendust ja kohtusid Tsikmä raamatukogus kohalike loomeinimeste ja avaliku elu tegelastega, kellega nad vestlesid maride olukorrast ja mari rahva tulevikust.

Kolmapäeval viibisid eestlased ja ungarlased Joškar-Olas. Nad külastasid rahvusmuuseumi ja kunstigaleriid ning osalesid Mari El Radio marikeelses raadio otsesaates. Hiljem kohtusid nad Mari Eli vabariigi seadusandliku kogu ja pealinna volikogu esimeestega.

Valitsuse poolt võttis suursaadikud vastu vabariigi juhi ajutine kohusetäitja Nikolai Kuklin. Kohtumise lõppedes toimus ka pressikonverents.

Kolmapäeva õhtul kohtusid suursaadikud mari rahvusliku intelligentsi esindajatega ning vaatasid mari rahvusooperit “Akpatõr”.

Algselt pidi visiidil osalema ka Soome suursaadik Matti Anttonen, kuid tema reis jäi haigestumise tõttu ära.

Moskvas resideeruvad Eesti, Soome ja Ungari suursaadikud külastavad igal aastal tavapäraselt üht soomeugrilaste piirkonda, soovides tõhustada soome-ugri rahvaste koostööd. Mullu mais käisid nad koos Udmurtias, Marimaal aga viimati 2005. aastal.

Allikas: Fenno-Ugria

Lisa kommentaar

Filed under Uudised, Video

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s