Hõimurahvaste Programm kuulutas välja lmapuu konkursi

Hõimurahvaste Programm kuulutas välja 2012. aasta Ilmapuu auhinna konkursi, tunnustamaks soome-ugri põlisrahva esindajat või inimest, kes on andnud kohalikul tasandil oma panuse hõimurahva kultuurilise identiteedi tugevdamisse ja püsimajäämisesse.

2500 euro suurune auhind antakse välja kodanikualgatusliku töö eest sellistes valdkondades nagu etnokultuuri, keskkonnakaitse, kodu-uurimusliku, etnoajaloo või muu valdkonna projekti käivitamine ja tulemuslik läbiviimine; festivalide ja üritustesarjade korraldamine ning tavade elushoidmine; kohalikule elule ja identiteedile olulise protsessi algatamine, läbiviimine või sellele kaasaaitamine.

Ilmapuu auhinna nominentideks võivad olla inimesed, kes ei tarvitse laiemale üldsusele tuttavad olla, kuid kelle tarmuka töö ja innustava olekuta ei saaks kõnelda mõne paiga elavast soomeugrilisest kultuurist ja selle elitaarsetest tippudest kunstides või teaduses.

Preemia määratakse reeglina ühele inimesele, kuid erandkorras võib selle saada ka mõneliikmeline töörühm. Taotlused auhinna määramiseks tuleb saata 15. märtsiks Hõimurahvaste Programmi nõukogule.

Ilmapuu auhind kuulutatakse välja vadjalaste kevadisel maahinguspäeval, 17. mail 2012.

Auhinnakonkursist lähemalt >>

Allikas: Fenno-Ugria

Lisa kommentaar

Filed under Teated

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s