Hõimurahvaste Programm kuulutas välja lmapuu konkursi

Hõimurahvaste Programm kuulutas välja 2012. aasta Ilmapuu auhinna konkursi, tunnustamaks soome-ugri põlisrahva esindajat või inimest, kes on andnud kohalikul tasandil oma panuse hõimurahva kultuurilise identiteedi tugevdamisse ja püsimajäämisesse.

2500 euro suurune auhind antakse välja kodanikualgatusliku töö eest sellistes valdkondades nagu etnokultuuri, keskkonnakaitse, kodu-uurimusliku, etnoajaloo või muu valdkonna projekti käivitamine ja tulemuslik läbiviimine; festivalide ja üritustesarjade korraldamine ning tavade elushoidmine; kohalikule elule ja identiteedile olulise protsessi algatamine, läbiviimine või sellele kaasaaitamine.

Ilmapuu auhinna nominentideks võivad olla inimesed, kes ei tarvitse laiemale üldsusele tuttavad olla, kuid kelle tarmuka töö ja innustava olekuta ei saaks kõnelda mõne paiga elavast soomeugrilisest kultuurist ja selle elitaarsetest tippudest kunstides või teaduses.

Preemia määratakse reeglina ühele inimesele, kuid erandkorras võib selle saada ka mõneliikmeline töörühm. Taotlused auhinna määramiseks tuleb saata 15. märtsiks Hõimurahvaste Programmi nõukogule.

Ilmapuu auhind kuulutatakse välja vadjalaste kevadisel maahinguspäeval, 17. mail 2012.

Auhinnakonkursist lähemalt >>

Allikas: Fenno-Ugria

Advertisements

Lisa kommentaar

Filed under Teated

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s