Soome-ugri ETNOkad jäid laagri ja festivaliga rahule

Mari kanneldajad Viljandi folgil. Foto: folk.eeFenno-Ugria vahendusel Viljandimaal Eesti ETNO laagris osalenud kaks Marimaa kanneldajat ja kaks Karjala flöödimängijat osalesid Viljandi pärimusmuusikafestivali esimesel kontserdil ning jäid kogu koosmusitseerimise kogemusega väga rahule.

Petroskoi konservatooriumis flöödimängu õppiva Anastassia Zelinskaja sõnul oli 16.–25. juulini Kõpus kogunenud muusikalaager suurepäraselt korraldatud ning väga professionaalne.

Vepsa ansambli Noid solist Alina Kartõnen, kes viisa hankimisega hilja peale jäi ja vahepeal üldse sõidust loobumas oli, ei kahetse tehtud pingutusi. “Laager oli võrratu kogemus kogu eluks ja ma olen väga rõõmus, et ma siiski kohale tulin. Oli väga vahva!” jagub ka temal vaid kiidusõnu.

Mari kandlemängijad Marina Eltemerova ja Julia Medvedeva täiendasid oma oskusi läti kandlemängija Laima Jansone käe all. “Laagripäevad olid väga tihedad ja äärmiselt huvitavad, sellist koosmusitseerimise kogemust me kodus ei saa,” tõdeb Petroskoi konservatooriumi lõpetanud ja nüüd Marimaal kandleõpetajana tegutsev Eltemerova.

Kodus on noored harjunud rahvamuusikat esitama ette antud raamides, nüüd aga avastasid nad oma instrumendi uusi võimalusi ja tõlgendasid rahvamuusikalugusid väga erinevas võtmes.

Üle nädala väldanud laagris õpiti üheskoos peale eesti lugude mängima ka teiste laagris osalenud rahvaste nagu näiteks kataloonlaste, rootslaste, sakslaste ja waleslaste muusikat. ETNO laagrilised esinesid kontsertidega peale Viljandi ka Pärnu muusikafestivalil ja Tartu hansapäevadel.

Ka ETNO korraldaja Margit Kuhi jäi MTÜ Fenno-Ugria Asutuse vahendusel laagrisse saabunud toredate ja söakate soome-ugri osalejatega väga rahule ning tõdes, et neil oli nii laagris kui ka orkestris täita üpris oluline roll. Hoolimata keelebarjäärist leidsid neiud hulga sõpru ja tuttavaid üle Euroopa.

Nüüd naudivad noored festivalimelu ja kontserte. Pühapäeval esinevad mari kandlemängijad koos udmurdi rahvalauliku Maria Korepanovaga Sangaste Rukki Päeva lõpetaval Rukki folgil.

Allikas: Fenno-Ugria

Advertisements

Lisa kommentaar

Filed under Artiklid

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s