Ilmus kataloog “Soome-ugri seltsid Eestis”

suseltsidEesti Soome-Ugri Rahvaste Ühendus (ESUR) andis hõimupäevadeks välja kataloogi “Soome-ugri seltsid Eestis”.

Eesti- ja venekeelne värvikate piltidega brošüür tutvustab lähemalt ESURiga koostööle asunud seltse ja ühendusi ning kutsub koostööle ka kõiki teisi huviliste rühmi.

Esimesena saab kataloogist lugeda Ingerisoomlaste Tallinna Seltsi tegemistest, nende tantsurühmast Kataja ja laulurühmast Kanerva.

Udmurdi maalikunstniku juhitud Soome-Ugri Kunstiühing Arte arendab Eestis soome-ugri rahvaste tarbekunsti ja korraldab näitusi. Seltsing “Soome-ugri maitsed” tegeleb hõimurahvaste toidukultuuri tutvustamisega, seda tööd veavad Ljudmila ja Aivar Ruukel.

ESURi liikmeteks on ka 2006. aastal loodud Krimmieestlaste Selts, mille liikmeteks on Krimmis sündinud eestlased ja esimeheks Tiina Toomet ning Voldemar Ahose juhendatud Tallinna setode laulu- ja tantsuselts Hõpõhõim.

Esindatud on ka aktiivsed Mordva rahvaste seltsid: ESURi juhatuse esimehe Natalia Abrosimova juhitud Ersa Kultuuriühing Sjatko ning Natalia Ermakovi eestvedamisel tegutsev Eesti-Mordva selts. Nende seltside juures käivad koos ka populaarsed folklooriansamblid Kilejne ja Vastoma.

Eesti marisid ühendavad Tartu Marilaste Liit, mis korraldab iganädalast pühapäevakooli, ja Tallinna Mari Selts, kus tegutseb filmirežissöör Aleksei Aleksejev.

Muš Nadii juhtimisel tegutsev Eesti Udmurdi Ühing Ošmeš korraldab hulgaliselt kultuuriüritusi, kus esineb ka ühingu Tartu ansambel Jumšan Gur.

Mihály Munkácsy nimeline Eestimaa Ungarlaste Ühing on asutatud 1988. aastal ning ühendab nõukogude perioodil Eestisse õppima ja elama tulnud Taga-Karpaatia ungarlasi.

Lõpuks tutvustab kataloog Tallinna Ülikooli juures äsja loodud Valdek Palli nimelist fondi, mille eesmärgiks on toetada soome-ugri teadust ja kultuuri.

Eesti Soome-Ugri Rahvaste Ühendusega saab kontakti läbi Natalia Abrosimova:
mob. 55 670 561 ja mail esur2010@gmail.com

Allikas: Fenno-Ugria

Lisa kommentaar

Filed under Uudised

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s