Marilanna maalinäitus Tartus

Mari Sangari Päeva raames

image001

Marilanna Žanna Toht’i
MAALINÄITUS

Tartu Kirjanduse majas (Vanemuise 19)

Näituse avamine 19. aprillil kell 16.00
Näitus on avatud 19. aprillist – 10. maini 2014

Kunstnik endast

Žanna TohtOlen sündinud 08.02.1985 Marimaal Šinša külas. Kuna olen lapsepõlvest saadik armastanud joonistada, otsustasid vanemad mind 10-aastasena saata õppima kunstikooli Marimaa pealinna Joškar-Olasse. Õpingud Marimaa Rahvusliku Andekate Laste kooli kunstiosakonnas kestsid 5 aastat (1995 – 2000). Kooli lõpetasin kiitusega ja kindla sooviga edasi õppida kunstiõppeasutuses. Kaasani kunstikooli aga sisse saada ei õnnestunud.

Iga lõpp on millegi uue algus. Tulin tagasi Joškar-Olasse ja jätkasin õpinguid pedagoogilises lütseumis. Oli isegi õnn, et ma ei saanud jätkata oma õpingud Kaasanis. Marimaa pealinnas sain Mari ülikoolis õppida eesti keelt ning sidusin oma elu Eestiga ning eesti mehega.

Pärast ebaõnnestumist sisseastumisel Kaasani kunstikooli arvasin, et mulle on määratud teine tee. Unustasin maalimise tervelt üheksaks aastaks. Uuesti hakkasin maalima lapsehoolduspuhkusel olles ning minus ärkas taas kirg kunsti vastu. Hakkasin esimest korda maalima õlivärvidega, tänu oma abikaasale hakkasin saama tellimustöid. Otsustasin, et lapsepõlveunistust on võimalik ellu viia, ootamata pensionipõlve, et uuesti oma lemmiktööga tegeleda. Alates 2012. aastast avastan tänu Gennadi Lapinile akvarelli võlu, olen osalenud akvarellinäitustel Eestis ja Venemaal.

Võimalus tegelda südamelähedase alaga teeb mind õnnelikuks ja hingeliselt vabaks. Maalin seda, mida imetlen: loodust, lilli ja loomi. Õpin portreteerimist ning väljendan oma emotsioone maalidel.

Reklaam

Isikunäitus:
2014 ”ZTART ehk UUS ALGUS” õlimaalide näitus Jõgeva Linnaraamatukogus.

Korraldab: MTÜ Tartu Marilaste Liit

Lisa kommentaar

Filed under Teated

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s