Soome-ugri vikipeediaseminar

Wikipedia-logoMTÜ Wikimedia Eesti korraldab 22. augustil Tartus Vikipeedia ja soome-ugri keelte teemalise seminari ning seejärel 23.-24. augustil Vikipeedia töötoa Suure Munamäe jalamil.

Seminar on kõigile huvilistele avatud ning algab TÜ filosoofiateaduskonna hoone (Jakobi 2) ruumis 428 kell 10.00. Töökeeled on inglise ja vene.

Soome-ugri keeltest on omakeelne Vikipeedia olemas lisaks eestlastele, soomlastele ja ungarlastele ka saamidel (põhjasaami), võrokestel, vepslastel, niidu- ja mäemaridel, ersadel ja mokšadel, permi- ja sürjakomidel ning udmurtidel. Seminaril kuulatakse ettekandeid sellest, milline on nende Vikipeediate olukord ja kuidas võiksid Vikipeedia ning muud vabade teadmiste ja vaba tarkvara projektid kaasa aidata väiksemate soome-ugri keelte säilimisele ning kuidas omakeelsete Vikipeediate olemasolu vähemuskeelte kõnelejate seas teadvustada ja arendada.

Seminaril ja töötoas osalevad Vikipeedia kaastöölised ja keeleaktivistid Eestist, Soomest, Ungarist ja Venemaalt. Laupäeval ja pühapäeval toimuvatel tõlketalgutel katsetatakse Eestis loodud uut vabavaralist arvutiprogrammi Minority Translate, mis lihtsustab Vikipeedia artiklite tõlkimist ühest keelest teise. Samuti arutatakse edasise koostöö võimalusi soome-ugri keelsete Vikipeediate vahel.

Seminari ja töötoa korraldamist toetavad Wikimedia Foundation ja Hõimurahvaste programm.

Kontakt:
MTÜ Wikimedia Eesti
Sven-Erik Soosaar
sven-erik@wikimedia.ee
56646173

MTÜ Wikimedia Eesti

1 kommentaar

Filed under Teated

One response to “Soome-ugri vikipeediaseminar

  1. tasabdullah22

    I love ı knovn t language Fınnısh

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s