Marimaal võitis riigiduuma valimistel kommunist

sergei_kazankov

Sergei Kazankov. Foto: 7×7

Venemaa riigiduuma valimistel 18. septembril võitis Marimaal ühemandaadilises ringkonnas tšuvaši rahvusest kommunist Sergei Kazankov. Võimupartei esindaja marilanna Larissa Jakovleva saavutas teise koha.

Venemaa Föderatsiooni Kommunistliku Partei (VFKP) esindaja S. Kazankov sai 46% häältest, Ühtse Venemaa kandidaat L. Jakovleva 27%. Üksikkandidaat, Sergei Kazankovi teisik Oleg Kazakov sai 4%.

Parteide nimekirjade järgi võitis Marimaal Ühtne Venemaa 47%, VFKP sai 27%, Venemaa Liberaaldemokraatlik Partei ehk Žirinovski partei 10% ja Õiglane Venemaa 5%.

Miks VFKP esindaja sai rohkem hääli kui marianna L. Jakovleva isegi nendes rajoonides, kus suurema osa elanikkonnast moodustavad marid? Arvan, et põhjus on selles, et valijad nägid Larissa Jakovlevas eelkõige Marimaa ebapopulaarse juhi Leonid Markelovi esindajat. Samas on kommunistid Marimaal olnud alati populaarsemad kui teistes Venemaa regioonides, eriti külaelanike ehk maride seas. Ka mari rahvuslased on kommunistidega koostööd teinud.

Enne valimisi puhkes mari rahvuslikus organisatsioonis Mari ušem tüli selle üle, keda organisatsioon peaks valimistel toetama. Mari ušemi juht Vladimir Kozlov korraldas konverentsi, kus esines terava kriitikaga Leonid Markelovi, Ühtse Venemaa ja Larissa Jakovleva suhtes ning kutsus üles hääletama kommunist Sergei Kazankovi poolt. Enne seda olid osa Mari ušemi juhatuse liikmetest esinenud mari ühiskondlike organisatsioonide kokkutulekul Larissa Jakovleva toetuseks.

Pärast V. Kozlovi poolt korraldatud konverentsi kuulutas Mari ušemi juhatus eesotsas asetäitja Vladimir Ivanoviga konverentsi kehtetuks ning Mari ušem kutsus veelkord üles toetama mariannat Larissa Jakovlevat.

Enne 2008. aastat ei tundnud Larissa Jakovlevat maride hulgas eriti keegi. Tol aastal otsustasid Marimaa võimud võtta oma kontrolli alla Mari rahva kongressi. See õnnestus neil ning Mari nõukogu juhiks on’õžaks suruti läbi just Larissa Jakovleva. Hiljem on L. Jakovleva olnud ka Venemaa Riigiduuma saadik.

Kui L. Jakovleva ühines valimiskampaaniaga, nägid Marimaa elanikud temas eelkõige Marimaa riigipea toetajat. See, et võitis partei kandidaat, mis on olnud Leonid Markeloviga opositsioonis, räägib valijate protestist ja rahulolematusest vabariigi juhiga.

Huvitav, et Moskva Babuškino ühemandaadilises ringkonnas võitis Ühtse Venemaa esindaja marilane Ivan Teterin, kes sai 36% häältest, ja tema oponent Sergei Mitrohhin parteist Jabloko 13%.

Nii kaotas üks marilane oma Riigiduuma mandaati, teine marilane aga sai selle.

MariUver

3 kommentaari

Filed under Artiklid

3 responses to “Marimaal võitis riigiduuma valimistel kommunist

  1. Anonüümne

    Sergei !!!

  2. Anonüümne

    Ajaleht kirjutab, et raha. Tule oma veebilehel, seal on tsitaat. Nimetatakse nende juhtidele, keegi peidab. Nad ütlevad kõik lepingulised nõuded olema kliendi poshlo.U Kazankova kõike raha eest.

  3. Anonüümne

    Ja neile, kes Kazankova radeyut ja vastu General Teterina me ei nõustu, on neil imelik tegelikult meie riigis ei ole, nad ei ole Mari. Ostetud mida? Ja Mari Uver kelle mill vesi voolab?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s