Ungarlastele tutvustati Venemaa soome-ugrilasi

img_447517.-24. novembril toimusid Ungaris soome-ugri rahvaste päevad. Taolisi päevi korraldati Ungaris juba neljandat korda. Seekordne üritus oli pühendatud obi-ugrilastele. Soome-ugri rahvaste päevade peakorraldajaks on Venemaa soome-ugri kultuurikeskus koostöös Budapestis asuva Venemaa kultuurikeskusega.

17.-18. novembril toimusid üritused Zirci linnas Antal Reguly majamuuseumis ja rahvakunsti majas. Päevadest osavõtjad ja külalised said tutvuda Nikolai Kuratši fotonäitusega „Minu Jugra“, mis tutvustas hantide ja manside traditsioonilist eluviisi, ja Arkadi Mihhaljovi arhiivifotodest koostatud näitusega „Karupeied“. Vaadata sai ka Venemaa soome-ugri kultuurikeskuse uut filmi „Mansid. Elatusalad“. Jamali Neenetsi autonoomse ringkonna rahvatantsuansambli „Sõra-Sev“ solist Valentin Valgamov esitas handi ja mansi tantse, laule ning pillilugusid. Kohaliku algkooli ja gümnaasiumi õpilastele oli ette valmistatud eraldi obi-ugri rahvakultuuri tutvustav hariduslik programm.

21. novembril kohtusid Venemaa soome-ugri rahvaste esindajad Budapesti Vilmos Lázári nimelise kooli teatri- ja humanitaarklassi õpilastega.

22.-23. novembril toimusid soome-ugri rahvaste päevade üritused Budapesti Venemaa kultuurikeskuses. Lisaks fotonäitustele demonstreeriti ka Salehardist kaasatoodud põhjarahvaste rahvariideid, ehteid ja käsitööd.

Venemaa soome-ugri külalisi kostitati rikkaliku kultuuriprogrammiga, mille käigus tutvuti ka Ungari arhitektuuriga. Soome-ugri päevade raames toimusid Venemaa soome-ugri kultuurikeskuse juhataja Tatjana Barahhova kohtumised Ungari kultuuriasutuste esindajatega, kus kaaluti edasisi koostöövõimalusi.

Venemaa soome-ugri kultuurikeskuse pressiteate põhjal
MariUver

Advertisements

Lisa kommentaar

Filed under Foto, Uudised

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s