Mari keele ja kultuuri tund

ljuda_mari_fb-768x489Teisipäeval, 23.04.2019
Kell 17:15
Asukoht: MTÜ Fenno-Ugria Asutus, Pärnu mnt 28-9, Tallinn
Sissepääs: prii
Vaata asukoha kaarti SIIN.

Mari keele ja kultuuri tunnis antakse põgus ülevaate mari keelest, selle ajaloost, tänasest olukorrast ja ka seostest eesti keelega. Vaadeldakse ka sarnased sõnu, proovitakse lugeda, laulda ning mari keeles kõneleda. Aimu saab tavalise mari pere elu-olust nii Eestis kui ka Venemaal. Tunni viib läbi etnoloog Lyudmila Yamurzina (PhD), kes on ühtlasi Tallinna Mari Seltsi esinaine.

Registreerumine: Kõik huvilised on oodatud õhtust osa võtma, kuid palume enda osavõtust hiljemalt sündmuse toimumise päeva hommikupoolikul märku anda aadressil info@fennougria.ee või telefonil +372 – 6 445 119.

ÜRO põliskeelte aasta Fenno-Ugrias

ÜRO on 2019. aasta kuulutanud põliskeelte aastaks. Selle puhul pakub Fenno-Ugria kõigile huvilistele võimalust meie sugulaskeeltega tutvust teha. Märtsikuus toimus udmurdi keele tund, mais õpime tundma komi keelt. Tunde viime läbi koostöös Eestis tegutsevate soome-ugri seltsidega, kelle esindajad on ka tundides õpetajateks. Huvi korral võib meie õpetajad kutsuda tunde läbi viima ka koolidesse, lasteaedadesse, raamatukogudesse jm kultuuriasutustesse.

Soome-ugri vähemus- ja põliskeelte hääbumise üheks põhjuseks on see, et neid keeli kasutatakse üksnes kogukonnasiseselt, mitte teiste rahvastega suheldes. Sugulaskeeli õppides aitame kaasa sellele, et need keeled kõlaksid vene keele asemel ka rahvaste vahelises suhtlemises. Samuti tõuseb seeläbi nende keelte maine.

Allikas: Fenno-Ugria

Lisa kommentaar

Filed under Teated

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s