Eesti Keele Instituudis valmis Marimaa kohanimede loend

Koos veebikaardiga

map_of_mari_el.jpg

Eesti Keele Instituudi kohanimeandmebaasi (KNAB) osana on valminud Marimaa kohanimede loend vene ja mari (niidumari, mäemari) vastetega jm ajalooliste variantidega.

Loend sisaldab põhiliselt asulanimesid ja tugineb erinevatest allikatest saadud andmetele, mis on kokku pandud ühtseks loendiks. Võimaluse korral märgitakse koha halduskuuluvus ja asukohakoordinaadid või asukoha kirjeldus.

Kohanimeloendiga koos on avaldatud veebikaart, mis võimaldab jälgida mari, vene, tatari ja udmurdi külade paiknemist ning nende nimesid. Ka loendis endas saab nimede asukoha kaardil ühe klõpsu abil kiiresti kätte.

Veebikaardist on nii ingliskeelne versioon, mis mõeldud eeskätt rahvusvahelisele kasutajale, kui ka eestikeelne versioon, milles nimed on meile harjumuspärases eesti transkriptsioonis.

Marimaa kohanimeloendi koostas Peeter Päll, veebikaardi programmeeris Indrek Hein.

Kohanimeandmebaas (KNAB) on Eesti Keele Instituudis arendatav süstemaatiline kohanimeandmete kogu, mis hõlmab nii Eesti kui ka välismaa nimesid. Selle eesmärk on kaasa aidata nimede uurimisele ja nende normimisele, pakkudes teavet nimede ajaloo ja tänapäeva kohta. Andmebaasis on ligi 160 000 nimeobjekti.

Eesti Keele Instituut

Lisa kommentaar

Filed under Uudised

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s