Udmurdi hõimuõhtud Tallinnas, Tartus ja Pärnus

Tallinna ürituse plakat MTÜ Fenno-Ugria Asutus korraldab lähipäevil hõimuõhtute sarjas udmurdi õhtud Tallinnas, Tartus ja Pärnus, kus esinevad rahvalaulikud Baškortostanist, vaadatakse filmi udmurdi loodususundist ning tähistatakse udmurdi rahvuskirjaniku Kuzebai Gerdi 115. sünniaastapäeva.

Kolmapäeval, 30. jaanuaril kell 18.00 algab udmurdi õhtu Tallinna Vanalinna Muusikamajas (Uus tn 16c). Üles astuvad Baškortostanist Eestisse saabunud rahvalaulikud ja -tantsijad Aljona Timerhanova ja Alfira Kamaltdinova, kes on pärit Kaama jõe paremkaldal elavate udmurtide seast. Näha saab ka lühifilmi Kaama-taguste udmurtide loodususundist, mida kommenteerib folklorist Nikolai Anissimov.

Neljapäeval, 31. jaanuaril kell 18.00 toimub hõimuõhtu Tartus Eesti Rahva Muuseumi näitustemajas (J. Kuperjanovi 9). Esinevad Aljona Timerhanova ja Alfira Kamaltdinova. Udmurdi rahvuskirjaniku Kuzebai Gerdi seostest eesti kultuuritegelastega räägib Eesti Rahva Muuseumi teadur Svetlana Karm. Taas saab vaadata filmi loodususundist.

Tartust sõidavad Baškortostani udmurdid Pärnusse. Nad esinevad reedel, 1. veebruaril kell 18.00 MTÜ Pärnu Giidide Ühingu ruumides (Uus 4).

Aljona Timerhanova ja Alfira Kamaltdinova tunnevad hästi Kaama-taguste udmurtide traditsioone ja omapära. Nad esitavad kohalikku rahvakalendri tähtpäevadega seotud ning perekondlik-olmelist laulu- ja tantsufolkloori. Baškortostani udmurdid elavad tihedas kontaktis kohalike turgi rahvastega, seepärast on nende meloodilistes ja saladuslikes lauludes segunenud udmurdi, baškiiri ja tatari motiivid.

Hõimuõhtud on pühendatud udmurdi rahvustegelase Kuzebai Gerdi (1898–1937) 115. sünniaastapäevale. Neid toetavad hõimurahvaste programm ja Tallinna Kultuuriväärtuste Amet. Üritused on tasuta, kõik on oodatud. Tere tulemast! Зечбуресь!

Allikas: Fenno-Ugria

Lisa kommentaar

Filed under Uudised

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s